Skip to content
vsMars
Karşı karşıya

ASUS - Zenbook Duo (2024) vs Apple - MacBook Pro 16 M4 Max

Son güncelleme · Mars Score nasıl çalışır
Zenbook Duo (2024)ASUSRENDER
Probe A
ASUS
Zenbook Duo (2024)
68.1/ 100B
Performans65· 35%
Pil ve portlar76· 27%
Tasarım· 20%
Ekran61· 18%
MacBook Pro 16 M4 MaxAPPLERENDER
Probe B
Apple
MacBook Pro 16 M4 Max
77.3/ 100B
Performans66· 35%
Pil ve portlar95· 27%
Tasarım· 20%
Ekran70· 18%
Kısa karar

Zenbook Duo (2024) ile MacBook Pro 16 M4 Max arasında, Zenbook Duo (2024) ağırlık konusunda öne çıkarken MacBook Pro 16 M4 Max belirtilen pil ömrü / pil konusunda kazanıyor. Genelde Zenbook Duo (2024) 68.1, MacBook Pro 16 M4 Max ise 77.3 Mars Score alıyor.

Satın alma tavsiyesi

Hangisini almalısın?

MacBook Pro 16 M4 Max, ham spec gücünde net tercih; Mars Score’da 9.2 puan önde. Fark, rakibin yalnızca güçlü yanları tam ihtiyacına uyuyorsa anlamlı olacağı kadar geniş.

Şunu istiyorsan Zenbook Duo (2024)’i seç: cihazı her yere taşıyorsun ve ağırlık ya da kalınlık daha önce belirleyici oldu. Lehindeki en büyük farklar: ağırlık.

Şunu istiyorsan MacBook Pro 16 M4 Max’i seç: mevcut cihazınla en büyük derdin gün bitmeden şarjın bitmesi — burada öncü spec dayanıklılık. En güçlü iddiaları: belirtilen pil ömrü, pil, ekran boyutu, başkaları arasında.

İkisi de benzer storage, yenileme hızı, cpu çekirdekleri sunuyor, bu yüzden bu spec’ler ayırt etmiyor — aşağıdaki farklara odaklan.

Sonuç: MacBook Pro 16 M4 Max daha güvenli varsayılan. Diğer model yalnızca kendine özel avantajları önceliklerinle örtüşüyorsa doğru seçim.

ASUS - Zenbook Duo (2024) neden kazanır

  • Ağırlık — 0.49 kg less. 1.65 vs 2.14.

Apple - MacBook Pro 16 M4 Max neden kazanır

  • Belirtilen pil ömrü — 100.00% more. 24 h vs 12 h.
  • Pil — 33.33% more. 100 Wh vs 75 Wh.
  • Ekran boyutu — 15.71% more. 16.2 " vs 14 ".
  • RAM — 12.50% more. 36 GB vs 32 GB.
  • Thunderbolt ports — 1.00 more. 3 vs 2.
Tüm veriler

Spec karşılaştırması

Tasarım

ÖzellikASUS - Zenbook Duo (2024)Apple - MacBook Pro 16 M4 Max
Ağırlık1.65 kgönde2.14 kg
Kalınlık14.6 mmönde16.8 mm
Gövde malzemesialuminumaluminum
Arkadan aydınlatmalı klavyetruetrue
Parmak izi okuyucufalsetrueönde

Ekran

ÖzellikASUS - Zenbook Duo (2024)Apple - MacBook Pro 16 M4 Max
Ekran boyutu14 "16.2 "önde
Yenileme hızı120 Hz120 Hz
Panel tipiOLEDOLED

Performans

ÖzellikASUS - Zenbook Duo (2024)Apple - MacBook Pro 16 M4 Max
CPUIntel Core Ultra 9 185HApple M4 Max
CPU çekirdekleri1616
GPUIntel Arc GraphicsApple M4 Max 40-core GPU
RAM32 GB36 GBönde
Storage1024 GB1024 GB
Depolama tipiSSDSSD

Pil ve portlar

ÖzellikASUS - Zenbook Duo (2024)Apple - MacBook Pro 16 M4 Max
Pil75 Wh100 Whönde
Belirtilen pil ömrü12 h24 hönde
USB-C ports23önde
Thunderbolt ports23önde
HDMItruetrue
Okuyucu soruları

Sık sorulanlar

Hangisinin pil ömrü daha iyi: Zenbook Duo (2024) yoksa MacBook Pro 16 M4 Max?+

MacBook Pro 16 M4 Max 24 saate kadar iddia ediyor — 12s'a karşı 24s.

Hangisi daha hafif: Zenbook Duo (2024) yoksa MacBook Pro 16 M4 Max?+

Zenbook Duo (2024) daha hafif: 1.65 kg'a karşı 2.14 kg.

Hangisinde daha çok RAM var: Zenbook Duo (2024) yoksa MacBook Pro 16 M4 Max?+

MacBook Pro 16 M4 Max 36GB RAM sunuyor.

Hangisinde OLED ekran var: Zenbook Duo (2024) yoksa MacBook Pro 16 M4 Max?+

Her ikisinde de OLED ekran var.

Derine in

Spec bazlı detaylar

Üreticiye göre

Aynı markalardan dahası

vsMars is reader-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission at no extra cost to you. Learn more.