Skip to content
vsMars
Karşı karşıya

Nubia - Z70 Ultra vs Realme - GT Neo 7

Son güncelleme · Mars Score nasıl çalışır
Z70 UltraNUBIARENDER
Probe A
Nubia
Z70 Ultra
75.1/ 100B
Performans78· 25%
Pil76· 20%
Ekran75· 18%
Kameralar70· 18%
Tasarım· 8%
Bağlantı· 7%
İşletim Sistemi· 4%
GT Neo 7REALMERENDER
Probe B
Realme
GT Neo 7
74.0/ 100B
Performans71· 25%
Pil85· 20%
Ekran70· 18%
Kameralar70· 18%
Tasarım· 8%
Bağlantı· 7%
İşletim Sistemi· 4%
Kısa karar

Z70 Ultra ile GT Neo 7 arasında, Z70 Ultra ram / antutu konusunda öne çıkarken GT Neo 7 kablolu şarj / ağırlık konusunda kazanıyor. Genelde Z70 Ultra 75.1, GT Neo 7 ise 74 Mars Score alıyor.

Satın alma tavsiyesi

Hangisini almalısın?

İkisi Mars Score’da neredeyse başa baş (75.1 vs 74). Karar genel kalite değil — ikisi de eşiği geçiyor — hangi ödünlerin kullanımına uyduğuyla ilgili.

Şunu istiyorsan Z70 Ultra’i seç: gün boyu baktığın şey ekran — yenileme hızı, parlaklık veya keskinlik farkı en çok burada görünür. Lehindeki en büyük farklar: ram, antutu, yenileme hızı, başkaları arasında.

Şunu istiyorsan GT Neo 7’i seç: gün boyu baktığın şey ekran — yenileme hızı, parlaklık veya keskinlik farkı en çok burada görünür. En güçlü iddiaları: kablolu şarj, ağırlık, piksel yoğunluğu, başkaları arasında.

İkisi de benzer ana kamera, 5g desteği, ön kamera sunuyor, bu yüzden bu spec’ler ayırt etmiyor — aşağıdaki farklara odaklan.

Sonuç: burada yanlış cevap yok — spec avantajlarını gerçek kullanımına göre eşle. Mars Score eşitliği ikisinin de dengeli olduğunu söyler; farklar ödün meselesi.

Nubia - Z70 Ultra neden kazanır

  • RAM — 33.33% more. 16 GB vs 12 GB.
  • AnTuTu — 26.92% more. 2640000 vs 2080000.
  • Yenileme hızı — 20.00% more. 144 Hz vs 120 Hz.
  • Ekran boyutu — 1.03% more. 6.85 " vs 6.78 ".
  • Suya dayanıklılık: IP68 (vs IP65).
  • Kablosuz şarj: 15 W vs 0 W.

Realme - GT Neo 7 neden kazanır

  • Kablolu şarj — 25.00% more. 100 W vs 80 W.
  • Ağırlık — 20.00 g less. 207 vs 227.
  • Piksel yoğunluğu — 15.98% more. 450 ppi vs 388 ppi.
  • Pil kapasitesi — 13.82% more. 7000 mAh vs 6150 mAh.
Tüm veriler

Spec karşılaştırması

Tasarım

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
Ağırlık227 g207 gönde
Kalınlık8.7 mm8.4 mmönde
Suya dayanıklılıkIP68öndeIP65
Form faktörübarbar

Ekran

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
Ekran boyutu6.85 "önde6.78 "
Piksel yoğunluğu388 ppi450 ppiönde
Yenileme hızı144 Hzönde120 Hz
Tepe parlaklık2000 nits6000 nitsönde

Performans

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
RAM16 GBönde12 GB
Storage512 GBönde256 GB
AnTuTu2640000önde2080000
CPU toplam saat hızı22.8 GHzönde21.4 GHz

Kameralar

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
Ana kamera50 MP50 MP
Ön kamera16 MP16 MP
Optik görüntü sabitlemetruetrue

Pil

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
Pil kapasitesi6150 mAh7000 mAhönde
Kablolu şarj80 W100 Wönde
Kablosuz şarj15 Wönde0 W

Bağlantı

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
5G desteğitruetrue
Kulaklık girişifalsefalse
microSD slotfalsefalse

İşletim Sistemi

ÖzellikNubia - Z70 UltraRealme - GT Neo 7
OSAndroidAndroid
Vadedilen OS güncellemeleri3 years3 years
Okuyucu soruları

Sık sorulanlar

Hangisinin pili daha iyi: Z70 Ultra yoksa GT Neo 7?+

GT Neo 7 %13.8 daha fazla pile sahip — 6150 mAh'a karşı 7000 mAh.

Hangisi daha hafif: Z70 Ultra yoksa GT Neo 7?+

GT Neo 7 20g daha hafif — 227g'a karşı 207g.

Z70 Ultra suya dayanıklı mı?+

Z70 Ultra IP68 sertifikasına sahip.

GT Neo 7 5G destekliyor mu?+

Evet, GT Neo 7 5G destekliyor.

Hangisinde daha çok RAM var: Z70 Ultra yoksa GT Neo 7?+

Z70 Ultra 16GB RAM sunuyor.

Hangisinin kamerası daha iyi: Z70 Ultra yoksa GT Neo 7?+

GT Neo 7 50 MP ana kameraya sahip, diğeri 50 MP.

Derine in

Spec bazlı detaylar

Üreticiye göre

Aynı markalardan dahası

vsMars is reader-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission at no extra cost to you. Learn more.